Taśmy z nadrukiem a sprzedaż internetowa

Branża e-commerce zdecydowanie różni się od sprzedaży stacjonarnej. Sprzedawca w sklepie internetowym nie ma możliwości wejść w bezpośrednią interakcję z kupującym, a prezentowanie towaru oraz transakcja odbywa się poprzez stronę internetową. W związku z powyższym sprzedawca internetowy musi dobierać zupełnie inne środki komunikowania się z kupującymi, a także promocji i budowania trwałych relacji z klientami niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jedną z form reklamy, która doskonale sprawdza się w branży e-commerce, są taśmy z nadrukiem.

Zadaniem taśm pakowych w branży e-commerce jest zabezpieczanie kartonów tekturowych, do których pakowane są przeznaczone do wysyłki towary przed przypadkowym otwarciem paczki, a tym samym uszkodzeniem przesyłanego przedmiotu. Obok zwykłych przezroczystych i brązowych taśm pakowych istnieje jeszcze jedna grupa taśm, które obok podstawowej funkcji pełnią dodatkową, wcale nie mniej ważną rolę.

Taśma z nadrukiem w sklepie internetowym

Taśmy z nadrukiem, bo o nich tu mowa, nie tylko pozwalają na skuteczne zabezpieczanie przesyłek na czas transportu. Są także nośnikiem reklamowym, na którym można nadrukować wskazane przez przedsiębiorcę hasło reklamowe, logo czy inną dowolnie wybraną informację. Może to być także adres strony www, dane teleadresowe i wiele innych.

Taśmy z nadrukiem przez znane marki wykorzystywane są do brandingu, czyli budowania świadomości marki wśród klientów. W tym przypadku warto postawić na spójną identyfikację wizualną, czyli zadbać o to, by na taśmie znalazły się hasła, symbole i kolory, z którymi klient wcześniej miał okazję zapoznać się na stronie internetowej. To bardzo ważny aspekt, który pomaga klientom zapamiętać nazwę i adres www sklepu, a co za tym idzie łatwiej powrócić na nią w przyszłości.

Estetyka i profesjonalizm

Taśma pakowa z nadrukiem wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie niż zwykła taśma do pakowania. Już choćby z tego powodu warto zdecydować się na pakowanie przesyłek przy jej pomocy. Przesyłka zabezpieczona taśmą z nadrukiem świadczy o rzetelnym podejściu firmy do prowadzenia sklepu internetowego oraz jego klientów. Zdecydowanie podnosi też estetykę pakowanych przesyłek. Zamieszczone na taśmie z nadrukiem informacje pomagają zapamiętać najważniejsze informacje dotyczące sklepu i zwiększają szanse na to, że klient powróci w przyszłości dokonać kolejnej transakcji.

Warto się wyróżnić

W dobie, kiedy powstaje coraz więcej sklepów internetowych, rynek e-commerce staje się przesycony i zatłoczony. Pośród licznej konkurencji coraz trudniejsze staje się nawiązanie trwałej relacji z klientem. Warto wykorzystać dostępne metody, by zwiększyć swoją szansę i wyróżnić się na tle konkurencji. Jedną z tych metod jest stosowanie taśmy z nadrukiem. Choć zakup takiej taśmy stanowi większy wydatek niż zwykłej taśmy pakowej, jest też zdecydowanie bardziej opłacalny. Korzyści, jakie odnosi przedsiębiorca, przewyższają poniesione koszty.

Wielu klientów, robiąc zakupy online, poszukuje wiarygodnych i rzetelnych sprzedawców. Jeśli sklep okaże się godny zaufania, a klient będzie zadowolony z transakcji, istnieje większa szansa, że ten drugi powróci w przyszłości, by znów dokonać zakupu. Istnieje też szansa, że sklep zostanie polecony innym kupującym. Jednak aby przekazał informacje kolejnym potencjalnym klientom, powinien pamiętać nazwę lub adres sklepu. Umieszczenie danych dotyczących sklepu w formie nadruku na taśmie pomaga je zapamiętać osobom, które mają dobrą pamięć wzrokową. To jak mimowolne zapamiętywanie danych i odtwarzanie ich w momencie, gdy są potrzebne.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge