Remont mieszkania- kilka praktycznych wskazówek

Kto z was lubi remonty ręka do góry. Zakładam, że niewiele osób. Nic w tym dziwnego, zważywszy na to, z czym taki remont się wiąże. Po pierwsze w mieszkaniu panuje wtedy straszny bałagan, po drugie my, jako użytkownicy, mamy ograniczony dostęp do wielu miejsc w mieszkaniu, po trzecie, kiedy remont rozpocznie się już na dobre, człowiek ma wrażenie, że ciągnie się on w nieskończoność.

Jak zatem wyremontować mieszkanie i nie zwariować? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Tym, co zadziała najlepiej, jest dobra organizacja. Jeśli odpowiednio wcześniej dobrze przygotujemy się do remontu i zaopatrzymy we wszystkie niezbędne akcesoria, jest szansa na to, że zmiana koloru ścian przebiegnie dla nas sprawnie i bezboleśnie.

Remont i malowanie – tytułem wstępu

Malowanie jest jednym z ostatnich etapów prowadzenia remontu. Jednak i ono potrafi uprzykrzyć życie mieszkańcom. Jeśli zabierzesz się do tego dobrze, prace przebiegną szybko i sprawnie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że remont najlepiej jest zaplanować w okresie, kiedy na zewnątrz panują dodatnie temperatury. Najlepsze będą pogodne i ciepłe, ale nie upalne dni. Jako że remont wymaga częstego wietrzenia mieszkania, taki okres będzie dla nas znacznie dogodniejszy niż dni zimowe.

Kiedy już zaplanujesz czas przeprowadzenia remontu, w następnej kolejności musisz zaopatrzyć się w akcesoria niezbędne do malowania. Konieczny będzie pędzel lub wałek, farba, zabezpieczająca folia i taśma. Jeśli wykonywałeś remonty już wcześniej, sprawdź, czy pędzel nadaje się do ponownego użytku. Powinien być czysty i miękki.

Akcesoria do zabezpieczenia mieszkania na czas malowania możesz nabyć oddzielnie lub skorzystać z oferty dostępnej na stronie producent opakowań. Znajdziesz tam zestawy malarskie zawierające wszystkie niezbędne do zabezpieczenia mieszkania akcesoria. Wśród nich będą: folia malarska, samoprzylepna folia ochronna do szyb, taśmy maskujące oraz specjalny nożyk.

Malowanie czas zacząć

Kiedy masz już wszystkie niezbędne akcesoria, zaplanuj kolejność koniecznych do przeprowadzenia prac. Na początek niezbędne będzie wyniesienie z pomieszczenia wszystkich mebli  i innych znajdujących się w nim przedmiotów. Te, których nie możesz przenieść, zabezpiecz folią malarską. Ściągnij też firany i zasłony oraz oprawy gniazdek, włączników i klamki.

W kolejnym etapie zabezpiecz przed zabrudzeniem okna, podłogi i pozostawione w pomieszczeniu meble. Użyj do tego celu ochronnych folii i taśm.

Remont, który zakłada odświeżenie ścian, nie obejmuje tylko malowania, ale także wcześniejsze przygotowanie powierzchni ścian i sufitów. Wszelkie ubytki i pęknięcia powinny zostać usunięte przy użyciu profesjonalnego uszczelniacza. Ściany i sufit przed malowaniem muszą zostać oczyszczone.

Malowanie pomieszczenia rozpocznij od sufitu. Powstałe przy tej okazji ewentualne zabrudzenia ścian zamalujesz, gdy przyjdzie kolej na ich pomalowanie. Jeśli malujesz pomieszczenie na kilka kolorów, dostępna w zestawie malarskim taśma maskująca posłuży do ładnego odcięcia krawędzi.

Ostatnim etapem, jakiego wymaga taki remont jest sprzątanie. Po usunięciu wszystkich taśm, folii i ustawieniu mebli będziesz mógł podziwiać efekt końcowy.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge