Klienci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na estetykę pakowania, ale również na funkcje informacyjne, którą są w stanie spełniać paczki. Wedle pozyskanych danych, odbiorcy chętniej wracają po kolejną usługę czy produkt do firmy, z której pakunek dotarł doskonale zabezpieczony, oklejony taśmą wytrzymałą, a do tego opatrzoną indywidualnym nadrukiem. Dlaczego nadruk może być ważny i jak wybierać taśmy tego typu?

Wzmocniony przekaz

Wszystko, co oddziałuje na zmysły, zwraca na siebie uwagę. Przyciąga, zachęca, staje się łatwiejsze do zauważenia i zapamiętania. Zmysł wzroku jest dla człowieka najważniejszy. Trudno się zatem dziwić, że to reklama wizualna zaczyna wywoływać określone reakcje. To zjawisko wykorzystują firmy, które chcą dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

W każdej branży liczy się dobra promocja i reklama. Skuteczne działania konkurencyjne, mające na celu zainteresować i sprawić, że finalnie zwiększy się sprzedaż, wzrośnie popyt na usługi czy produkty. Ekonomicznym, dyskretnym, a jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na wzmocnienie przekazu, jest zastosowanie pozornie banalnego produktu. Mowa o taśmach, które przede wszystkim spełniają funkcje praktyczne.

Samoprzylepne, na kleju akrylowym lub bazującym na kauczuku. W zależności od zastosowanego kleju, oferują inne właściwości. Poza funkcjonalnością, trzeba zadbać o przekaz reklamowy, a te wymagania spełniają taśmy z nadrukiem. Skoro mają zatrzymać Klienta, dawać poczucie pełni profesjonalizmu, muszą być wysokiej jakości. Zatem znaczenie będzie mieć zarówno zastosowany klej, jak i sam nadruk.

Jakość determinowana przez rodzaj kleju

Nadruki można wykonywać na taśmach samoprzylepnych, które bazują na klejach: akrylowym, z kauczuku syntetycznego, jak i kauczuku naturalnego. Do wyboru są także taśmy specjalistyczne, wykorzystujące specjalne mieszanki klejów kauczukowych.

Najtańsza opcja to taśma na kleju akrylowym. Oferuje dobrą kleistość i elastyczność, ponadto jest przyjazna dla środowiska. Niewielkich rozmiarów, o trwałości, która wystarcza, by zabezpieczać i zaklejać niewielkie, lekkie pakunki.

Do opakowań średnich gabarytów poleca się zastosowanie taśmy typu Hot-melt, czyli na kleju z kauczuku syntetycznego. Elastyczna, odporna na wilgoć i o dobrych właściwościach klejących. Zachowuje swoje cechy nawet podczas transportu w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy do najbardziej uniwersalnych.

Najdroższa, a zarazem najwyższa jakościowo opcja, to taśmy Solvent, czyli na kleju z kauczuku naturalnego. Mocno kleją, mogą być stosowane manualnie bądź z wykorzystaniem specjalnych maszyn/urządzeń. Nie tracą swoich właściwości podczas transportu w niskich, jak i wysokich temperaturach.

Nadruk zawsze aktualny

Nie cieszą oczu i nie spełniają swoich funkcji reklamy, które szybko tracą na kolorach, wyrazistości. Odklejają się, odbarwiają i z każdym kolejnym dniem trudno dostrzec, o co tak naprawdę w nich chodzi. Z nadrukami wykonywanymi na taśmach jest zupełnie inaczej. Są trwałe, nie tracą barw pomimo działania czynników zewnętrznych. Logo, hasło reklamowe czy dane informacyjne, przez cały czas są widoczne w takim samym stopniu.

Tak zastosowana taśma z nadrukiem daje Klientowi poczucie, że jest w dobrych rękach i zostanie mu zaoferowany najlepszy produkt, indywidualnie dostosowany do jego potrzeb. Niewielkim kosztem, prostym akcesorium zyskuje się na wizerunku profesjonalnej firmy, która potrafi budować świadomość marki. Wykorzystanie taśm z nadrukiem daje szerokie możliwości i długotrwałe korzyści.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge