Elektra

Rola światła we wnętrzu jest trudna do przecenienia. Rozjaśnia pomieszczenie, podnosi bezpieczeństwo użytkowników, poprawia walory dekoracyjne wnętrza. Za jego sprawą można też budować klimatyczny nastrój oraz wpływać na samopoczucie ludzi. W tym celu konieczne jest jednak zastosowanie lamp do zadań specjalnych. Istotny jest nie tylko wybór odpowiednich opraw, ale także barwy światła.

Współczesne oświetlenie stwarza we wnętrzu szerokie możliwości aranżacyjne. Wiedzą o tym dekoratorzy wnętrz i skrupulatnie wykorzystują to w swoich projektach. Dostosowanie opraw do konkretnego wystroju jest ściśle związane ze stylem aranżacji wnętrz.

Wnętrza industrialne i klosze z dymionego szkła

We wnętrzach loftów spotkamy się z lampami charakteryzującymi się minimalistyczną formą i surowym materiałem. Jak się jednak okazuje, nawet oświetlenie pochodzące z wnętrz starych fabryk może wpływać na ocieplenie wnętrza. Trzeba tylko wiedzieć, które spośród industrialnych opraw sprawdzają się do tego celu najlepiej.

Zawieszona na gołym kablu żarówka w wersji saute nie tylko rozświetla wnętrze, ale poprawia też jego estetykę. Emitowane z niej światło o ciepłej barwie w znaczny sposób ociepla wnętrze i wpływa na poprawę nastroju przebywających w nim osób.

Przyjemny, klimatyczny nastrój uzyskamy też dzięki zastosowaniu oprawy wykonanej z dymionego szkła. Ukryte za nim źródło światła wygląda bardzo subtelnie i elegancko. Taka oprawa również ociepla wnętrze, co ma ogromne znaczenie w przypadku surowych i zimnych pomieszczeń industrialnych. Z dymionego szkła wykonuje się między innymi lampy wiszące nad stół lub kuchenną wyspę (zwykle mają wtedy więcej niż jedno źródło światła). Dostępne są także lampy z pojedynczym źródłem światła, które znajdują różne zastosowanie.

Świecący sznurek LED

Sposobem na uzyskanie przyjemnej atmosfery we wnętrzu może być zastosowanie świecącego sznurka LED. Niezwykle cienki sznurek i umieszczone na nim liczne światełka prezentuje się bardzo efektownie. Można znaleźć dla niego wiele różnych zastosowań – umieścić w miejscu, które inwestor chce podkreślić lub wyeksponować albo w pobliżu łóżka, gdzie będzie służył jako nocna lampka.

Taki sznurek wygląda bardzo elegancko, gdy zostanie umieszczony w dużym, dekoracyjnym słoju. Jeszcze lepiej sprawdza się do tego celu latarenka ogrodowa. Można wybrać do tego celu taką, która wpisze się w stylistykę wnętrza. Sklepy ogrodnicze dostarczają wiele możliwości. Latarenka w połączeniu ze świecącym sznurkiem LED stworzy funkcjonalną lampkę o estetycznym i przyjemnym wyglądzie.

Podświetlane szafki, półki i witryny

Doskonałym sposobem na udekorowanie wnętrza i stworzenie w nim klimatycznego nastroju jest wykorzystanie możliwości, jakie daje światło LED. Łącząc je z niektórymi meblami, można uzyskać we wnętrzu pożądane wrażenie. W tym przypadku możemy posłużyć się zarówno światłem o barwie ciepłej, jak i takim o barwie zimnej.

Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy wybrać odpowiedni mebel – półkę wiszącą lub witrynę – i posłużyć się do jej  podświetlenia taśmą LED. Ta powinna zostać zamontowana w taki sposób, by oświetlała umieszczone w witrynie przedmioty. Kierujemy ją zatem do wnętrza, a nie na zewnątrz szafki. Dzięki temu zarówno sam mebel, jak i wnętrze mieszkania będzie wyglądać niezwykle dekoracyjnie.

Oświetlenie funkcyjne

Wrażenie przytulnego, przyjemnego wnętrz można uzyskać dzięki zastosowaniu różnych opraw oświetleniowych. Wybieramy do tego celu przede wszystkim te, które służą do oświetlania  wybranych stref pomieszczenia. Takie zastosowanie znajdują między innymi zamontowane na ścianie kinkiety. Sączące się z nich światło o ciepłej barwie wypełni wnętrze przyjemną, skłaniającą do relaksu atmosferą.

Podobnie możemy użytkować też inne oprawy o przeznaczeniu funkcyjnym. Dla przykładu warto podać efektowne lampy podłogowe. Ustawione w wybranej strefie wnętrza oświetlą położoną najbliżej nich przestrzeń. Doskonale nadają się do zaaranżowania kącika dla czytelnika, a po wyłączeniu głównego źródła światła w pomieszczeniu, budowania klimatycznego nastroju.

Jeśli inwestor zdecyduje się na montaż lampy wiszącej nad strefą wypoczynkową salonu, może do tego celu wykorzystać także tę oprawę. Zawieszona w miejscu przeznaczonym do relaksu, stworzy w nim przyjemny, odprężający nastrój.

Przyjemną atmosferę we wnętrzu można uzyskać na wiele różnych sposobów. Szeroki wybór opraw oświetleniowych daje tu duże możliwości. Dzięki nim można wyczarować we wnętrzu niezwykły klimat i poprawić nastrój domowników.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge