Lekkie, niedrogie, o wielu cechach, które sprawiają, że znajdują swoje zastosowanie w rozmaitych branżach. Opakowania styropianowe cieszą się dużym uznaniem, i trudno się temu dziwić. Doskonale chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, a przede wszystkim amortyzują wstrząsy. W trakcie transportu wydają się być nieocenione, choć nie tylko w tej dziedzinie znajdują swoje miejsce.

Opakowania styropianowe – zalety stosowania

Pakowanie rozmaitych produktów rodzi potrzebę znajdywania artykułów, które są w stanie maksymalnie zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Z tego względu stawia się na wytrzymałe materiały, dobrze chroniące przed działaniem czynników zewnętrznych, choć nie tylko. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt wagi artykułu, który ma posłużyć do zabezpieczania czy bezpośredniego pakowania. To jeszcze ważniejsze w przypadku produktów ciężkich, których transport zaczyna wiązać się z niemałymi kosztami.

Opakowania styropianowe odpowiadają na wszystkie z powyższych wymagań. Są lekkie, dlatego nie wpływają znacząco na koszty samej czynności pakowania, ewentualnie magazynowania i docelowego transportu. Styropian zajmuje nieco miejsca, ale nie na tyle dużo, by negatywnie oddziaływać na proces realizacji związanej z pakowaniem i dostarczaniem.

Cechy opakowań styropianowych

Opakowania styropianowe mogą być wykonane w różnych kształtach, dzięki czemu bardzo precyzyjnie zostają dopasowane do produktów docelowo pakowanych i przewożonych. Zapewniają szczelność i izolację przed wilgocią oraz nadmiernym ciepłem. Świetnie chronią sprzęt elektroniczny oraz produkty, które nie mogą być wystawione na bezpośrednie działanie słońca.

W branży opakowaniowej i transportowej od dawna zajmują swoje miejsce. Ze względu na właściwości termoizolacyjne i znikome pochłanianie wilgoci, sprawdzają się także do przechowywania i transportu artykułów spożywczych. Gastronomia docenia możliwość układania ich na sobie, wkładania pustych opakowań jedno w drugie, co pozwala oszczędzić miejsce podczas przechowywania.

Wykazują odporność mechaniczną i nie są im straszne warunki atmosferyczne. Poza niską wagą można cieszyć się korzyścią, w postaci doskonałej amortyzacji wstrząsów. W branży transportowej wpływa to na gwarancję, że sprzęt AGD, elektroniczny, ale i kruche oraz podatne na uszkodzenia produkty, nie ulegną zniszczeniu. Z kolei w gastronomii zostaje zminimalizowane ryzyko wylania się czy wysypania produktów spożywczych, które są przewożone w styropianowych opakowaniach.

Z tych cech korzysta kolejno branża farmaceutyczna. W opakowaniach ze styropianu przechowuje się leki, wszelkiego rodzaju preparaty. Tak przygotowane mogą być również umieszczane w przenośnych lodówkach służących transportowi produktów farmaceutycznych.

Trochę kreatywnego myślenia i…

Styropian to fantastyczny materiał, który można wykorzystać do DIY. Dla dzieci zaś, opakowania styropianowe mogą posłużyć do wycinania kształtów, następnie malowania na ulubiony kolor i tworzenia bardzo ciekawych artykułów. Wobec tych zalet nie sposób przejść obojętnie!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge