Dekoracje to elementy, które obejmują nie tylko poszczególne pomieszczenia, ale i decydują o tym, czy modny wystrój okien wpisze się w klimat wnętrza. Modnie nie zawsze oznacza właściwie. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób zaplanować dekoracje w przestrzeniach obejmujących okna. Ma być praktycznie, ale i przede wszystkim ozdobnie. Nie mniej ważny pozostaje aspekt dopasowania do wybranej stylistyki wnętrza. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie i dobrze.

Modny wystrój okien, który nie przytłoczy wnętrza

Zasłony i firanki plus karnisz to elementy, które zabierają nieco przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Trzeba mieć to na względzie, ponieważ w wąskich pomieszczeniach bądź o niecodziennych kształtach, źle dobrane spowodują efekt przytłoczenia.

Na pierwszym miejscu zastanówmy się czy chcemy, by nasze okno było nieosłonięte, ewentualnie subtelnie udekorowane, czy też zależy nam na zachowaniu maksymalnej prywatności i uchronieniu wnętrza przed okiem świata zewnętrznego. W pierwszym przypadku warto stawiać na bardzo fantazyjne, lekkie i kolorowe zasłony. Można je podpiąć ozdobnymi klamrami i uzyskać efekt typowo dekoracyjny. Zasłony doskonale zamaskują również te miejsca w domowych przestrzeniach, które są nieatrakcyjne.

Innym rozwiązaniem jest zawieszenie bajecznej firanki na oknie, ale już bez stosowania zasłon. W takim wypadku wybieramy jednak wykonanie o bardzo precyzyjnym wykończeniu. Lamówka bądź brzegi, które będą nierówne czy też zaczną się pruć, finalnie dadzą efekt odwrotny niż zamierzony.

Co do małych, a co do dużych przestrzeni?

W małych pokojach można połączyć rolety lub żaluzje, które będą zapewniały nieco więcej prywatności, osłonią przed ostrymi promieniami słońca i stworzą warunki do spokojnego snu nocą, wraz z delikatnymi zasłonami. W ten sposób łączymy funkcjonalność z ozdobą wnętrza, ale jednocześnie modny wystrój okien nie staje się przytłaczającym.

Na zdecydowanie cięższe, długie i wykonane z różnych materiałów zasłony oraz firanki, można sobie pozwolić w dużych salonach.

Ozdobą będą także karnisze dopasowane do stylistyki wnętrza. Klasyczne, kształtnie zakończone, w barwach starego złota czy srebra. Do wnętrz nowoczesnych z kolei chromowane, błyszczące, zakończone prosto, ewentualnie mieniącymi się w słońcu kryształkami.

Gustownie i ze smakiem

Dobrze dobrana i ciekawa dekoracja okna pozwala przyciągnąć uwagę. Również decyduje o dopełnieniu wybranej aranżacji wnętrza. Sprawia, że nasze mieszkania i domy stają się przytulnymi, bezpiecznymi i dającymi poczucie prywatności. Rynek pod względem elementów, którymi można udekorować okno jednocześnie zachowując funkcje praktycznie, jest dość bogaty. Możemy przebierać wśród zasłon, firanek, rolet, żaluzji i typowo okiennych dekoracji.

Ma być gustownie, niezależnie od kształtu, położenia i wielkości okna. Modny wystrój okien pozostawia duże pole do popisu użytkownikom mieszkań i domów. Warto go zaplanować w taki sposób, by cieszył każdego dnia.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge