Lampy wiszące w różnych odsłonach

Lampy wiszące to niezwykle istotny element aranżacji. Dawniej spotkać można je było  praktycznie w każdym pomieszczeniu, dziś montowane są tylko w niektórych wnętrzach. Dawniej ich rola ograniczała się niemal wyłącznie do oświetlenia głównego, dziś pełnią zarówno tę funkcję, jak i stanowią oświetlenie uzupełniające. Aby lepiej zrozumieć, jaka przemiana dokonała się w branży oświetleniowej, opowiadamy o  zmianie w wyglądzie, funkcji i podejściu do lamp wiszących.

Odpowiednie oświetlenie sufitowe jest niezwykle istotne przynajmniej z dwóch powodów:

  • Po pierwsze zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania pomieszczenia.
  • Po drugie w istotny sposób wpływa na aranżację całego wnętrza.

Właściwe podejście do wyboru opraw oświetleniowych sprawi, że zarówno w jednym, jak i w drugim punkcie spełnione zostaną oczekiwania użytkowników.

Lampy wiszące i zmiany na przestrzeni lat

W przeszłości osoby, które poruszały temat lamp wiszących, miały zwykle na myśli żyrandole albo proste lampy z jednym źródłem światła i kloszem skierowanym do dołu. Żyrandole cechowały się zwykle symetryczną, regularną budową i wieszane były na suficie w centralnej części pomieszczenia. Ich klosze najczęściej skierowane były do góry, a zadaniem żyrandoli miało być równomierne oświetlenie całego wnętrza. I chociaż w ich formach, rozmiarach, kolorystyce i sposobie zdobienia dało się dostrzec pewną różnorodność, to i tak daleko było im do bogactwa produktów, jakie dziś pozostają do wyboru osób, poszukujących najlepszego oświetlenia do domu.

Współczesne rozwiązania

Dziś lampy wiszące odznaczają się niezwykłą różnorodnością i to na wielu płaszczyznach. Od lamp charakteryzujących się wielkimi rozmiarami do bardzo małych; od wykazujących symetryczną budowę, do takich o nieregularnych, niespotykanych wcześniej kształtach; od lamp zbudowanych z metalu, do opraw wykonanych z drewna, betonu i innych, niewykorzystywanych wcześniej w branży oświetleniowej materiałów.

Jak ciekawy i niezwykły design wykazują współczesne lampy wiszące, można przekonać się, odwiedzając stronę producenta oświetlenia lampy wiszące nowoczesne. W jego asortymencie znajdują się zarówno tradycyjne żyrandole, jak i lampy odznaczające się niezwykłym i oryginalnym designem. Znajdziemy wśród nich oprawy oświetleniowe przeznaczone do montażu w salonie, jadalni, pokoju dziecięcym i przedpokoju. Lampy wykonuje się z rozmaitych materiałów, w tym: mosiądzu, chromu i kryształu.

Oprawy oświetleniowe a budowanie klimatu

Szeroki wybór opraw oświetleniowych pozwala na wpasowanie lampy we wnętrza o różnej stylistyce. Na rynku odszukać można modele, które przypadną do gustu miłośnikom stylu nowoczesnego, tradycyjnego, prowansalskiego i wielu innych. Bogactwo oraz różnorodność produktów to doskonały sposób na zaspokojenie gustów i potrzeb szerokiego grona odbiorców. Przekona się o tym każdy, kto  aktualnie poszukuje idealnie odpowiadającej jego wymaganiom lampy wiszącej.

Ocena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge