Lampa na trójnogu - efektowna i funkcjonalna

Trendy, chwilowe mody i kanony, które na stałe wpisują się w wystrój pomieszczeń. Aranżacja wnętrz, podobnie jak branża oświetleniowa, ulega ciągłej ewolucji. Lampa na trójnogu to stosunkowo młoda forma, która jednak szybko przypadła do gustu konsumentom. Odbiega od designu opraw oświetleniowych, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni w przeszłości.

Z jaką formą zazwyczaj kojarzy się nam lampa podłogowa? Najczęściej jest to wsparty na prostej nodze abażur. Jednak nowoczesne oprawy znacznie różnią od klasycznych rozwiązań. Wprowadzają do aranżacji wnętrz powiew świeżości i niebanalny styl. Takie oprawy nie w każdym wnętrzu sprawdzą się dobrze. Są jednak i takie, dla których stanowią doskonałe uzupełnienie.

Lampa na trójnogu i styl aranżacji wnętrz

Lampa na trójnogu najczęściej łączona jest ze stylem skandynawskim. Rzeczywiście, jeśli zostanie na nim osadzony bardzo prosty, najczęściej biały albo czarny klosz, lampa doskonale wpisze się w takie wnętrze. Jednak form opraw oświetleniowych, w których źródło światła podtrzymują trzy nogi, jest zdecydowanie więcej. Znajdziemy wśród nich lampy bardzo skromne oraz takie, które wpisują we wnętrza w stylu glamour. Ogromne znaczenie dla przypisania do konkretnego stylu ma materiał, z którego powstaje klosz oraz sposób jego wykonania.

Jedna forma – różne kategorie

Warto zwrócić uwagę na to, że lampy na trójnogu dostępne w dwóch różnych kategoriach. Spotkamy wśród nich zarówno lampy podłogowe, jak i lampy stołowe. Niekiedy ich design może być bardzo do siebie zbliżony, a nawet identyczny. Lampy na trójnogu można kupić w Polsce w popularnych marketach, gdzie kosztują stosunkowo niewiele, jak i sklepach z oświetleniem. Niezależnie od tego, gdzie planujemy dokonać zakupu, powinniśmy wybierać produkty dobrej jakości, które będą mogły służyć przez wiele kolejnych lat.

Lampa na trójnogu i różne obudowy

Śmiało można powiedzieć, że najbardziej popularne spośród wszystkich dostępnych na rynku lamp na trójnogu, są lampy wyróżniające się klasycznym, materiałowym abażurem. Konsumenci mogą się jednak zdecydować również na inne formy obudowy. Modnym we współczesnych wnętrzach rozwiązaniem są lampy wyróżniające się oryginalnym wzornictwem. Przykładem jest oprawa przypominająca duży talerz idealna do wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Podobne zastosowanie znajduje lampa na trójnogu z chromowanym kloszem przypominającym reflektor albo lampę morską. Takie niezwykłe wzornictwo doskonale odnajduje się w loftach i surowych pomieszczeniach.

Reasumując…

Wprowadzane do wystroju wnętrz lampy podłogowe oraz stołowe nie muszą być nudne, czy pozbawione charakteru. Ba, nie muszą nawet reprezentować klasycznych, stosowanych w aranżacji wnętrz od wielu dziesięcioleci form. Coraz częściej są to oryginalne, nietypowe propozycje. Wiele z nich wykazuje też dodatkowe funkcjonalności jak możliwość regulacji wysokości. Wszystko to sprawia, że aranżowanie wnętrz z ich udziałem jest ciekawsze i przyjemniejsze, a lampa na trójnogu lepiej wpisuje się w oczekiwania użytkowników.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge