Kosze cargo do kuchni - wygoda i funkcjonalność

Czy macie pomysł na idealne meble do przestrzeni kuchennej? Moim zdaniem powinny być ergonomiczne i funkcjonalne. Nierzadko znajdziemy pośród nich kosze cargo do kuchni. Choć te ostatnie są rozwiązaniem, które może znacząco podnieść koszt mebli, stanowią atrakcyjny dodatek do całości. Wprowadzają do pomieszczenia ład i porządek i są wygodne w użytkowaniu. 

Kosze cargo do kuchni w ostatnich latach stały się bardzo modnym rozwiązaniem. Mają wiele zalet, które są dostrzegane zarówno przez architektów wnętrz, jak i inwestorów i wpływają na ich popularność. Sprawdzają się w kuchniach o różnym metrażu i pomagają zagospodarować wąskie oraz trudno dostępne przestrzenie. Oprócz licznych zalet mają jednak również wady. Jakie? O tym przeczytasz poniżej.

Wygoda kontra cena

Kosze cargo do kuchni oznaczają, że do kosztu wykonania mebli kuchennych trzeba będzie doliczyć kilkaset, a niekiedy nawet ponad tysiąc złotych. Cena zależy tu od rodzaju zastosowanych rozwiązań, a także wielkości i ilości koszy cargo. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie są to tanie systemy. Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że meble kuchenne zazwyczaj są inwestycją na wiele lat, a wygodne i ergonomiczne rozwiązania będą ułatwiać funkcjonowanie w kuchni i uprzyjemniać gotowanie, a także sprzątanie pomieszczenia.

Kosze cargo do kuchni a dostępna przestrzeń

Warto zwrócić uwagę także na to, że, o ile kosze cargo znacząco ułatwiają korzystanie z trudno dostępnych miejsc i pozwalają na zagospodarowanie mało funkcjonalnych przestrzeni, to w niektórych przypadkach mogą być dużym marnotrawstwem miejsca. Doskonale widać to na przykładzie szafek narożnych. Trudno dostępne wnęki aż proszą się o to, by zamontować w nich system magic corner. Wtedy korzystanie z nich byłoby znacznie łatwiejsze.

Jednak nie każdy z tych systemów pozwala na efektywne wykorzystanie miejsca w szafkach. Dlatego należy rozważyć, czy bardziej zależy na pojemnych szafkach, czy możliwości wygodnego korzystania z nich.

Klienci widzą głównie zalety

Pomimo nielicznych, aczkolwiek dość istotnych wad tego typu rozwiązań, inwestorzy dostrzegają w nich jednak głównie zalety. Być może przyczyny należy tu upatrywać w tym, że kosze cargo do kuchni są jednak inwestycją na wiele kolejnych lat, a może właśnie w tym, że są bardzo wygodne w użytkowaniu…

Szczerze przyznam, że i ja jestem fanką takiego rozwiązania, a kosze cargo zagościły w mojej kuchni w miejscu, które trudno było wykorzystać na cokolwiek innego. I wiecie co? Sprawdzają się doskonale. Przechowywanie w nich kuchennych naczyń oraz produktów spożywczych wprowadziło do kuchennych szafek porządek. Dzięki nim znacznie łatwiej jest sięgać po znajdujące się w szafce naczynia. Niestety, jak napisałam powyżej, za wygodę trzeba płacić. Jednak postawiona przed wyborem – zainwestować w kosze cargo do kuchni, czy też nie – nie wahałam się długo.

Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Kosze cargo do kuchni zdecydowanie zainteresują osoby, które cenią sobie porządek i wygodę, a przy tym, nie odczują boleśnie wydatku kilkuset złotych więcej.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Kosze cargo cieszą się rosnącą popularnością, bo są doskonałym rozwiązaniem na wypełnienie wolnej przestrzeni, która może służyć do przechowywania nie tylko produktów żywnościowych, ale także garnków i małych sprzętów AGD. Ja trzymam wszystko w szafkach, nie mam nic na blacie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge