Koperty bąbelkowe - co powinieneś o nich wiedzieć?

Spośród wielu różnych materiałów dostępnych na rynku akcesoriów do pakowania znajdujemy między innymi koperty bąbelkowe. To specyficzny rodzaj opakowania, który sprawdza się do zabezpieczania i przesyłania stosunkowo niewielkich towarów. O jego wysokiej skuteczności oraz fenomenalnych właściwościach miały okazję przekonać się te osoby, którym przyszło wysyłać wartościowe albo podatne na uszkodzenia przedmioty.

Czym wyróżniają się koperty bąbelkowe na tle innych opakowań? Ich najważniejszą właściwością jest to, że łączą w sobie dwa w jednym. Stanowią jednocześnie opakowanie zewnętrzne, na którym nadawca zamieszcza adres odbiorcy i nakleja znaczek pocztowy oraz zabezpieczające przed uszkodzeniem materiału wypełnienie. To ono stanowi skuteczną ochronę przesyłanych przedmiotów przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, w tym wstrząsami, drganiami, zniszczeniem podczas upadku, wilgocią itp.

Czym dokładnie jest to wypełnienie? To znana wszystkim folia bąbelkowa, której zalet nie trzeba chyba wymieniać. Jej prosta, ale jednocześnie odporna na uszkodzenia  struktura czyni je idealnym do tego typu zadań materiałem. Koperty bąbelkowe są zatem niczym więcej jak wykonanymi z solidnego papieru kopertami wyściełanymi od wewnątrz folią bąbelkową.

Zalety kopert bąbelkowych

O zaletach kopert bąbelkowych długo można by pisać, bo jest ich całkiem sporo. Ponieważ są niewielkie, zajmują też mało miejsca podczas przechowywania, zanim zostaną wykorzystane. Konsumenci mogą korzystać z kopert cechujących się zróżnicowanymi rozmiarami, co pozwala na dostosowanie opakowania do wielkości przesyłanego przedmiotu. Nie ulega jednak wątpliwości, że koperty bąbelkowe są idealnym materiałem do pakowania niewielkich gabarytowo przedmiotów. Do wysyłki większych towarów należy zastosować inny rodzaj opakowania.

Wyściełane od wewnątrz folią bąbelkową koperty są wprost idealnym opakowaniem do zabezpieczania niewielkich, za to cennych, kruchych lub podatnych na inny rodzaj uszkodzeń przedmiotów. Doskonale amortyzują wszelkiego rodzaju drgania oraz wstrząsy, a także chronią przed  pęknięciem lub złamaniem na wypadek upadku przesyłki. Zabezpieczają też przedmioty przed wilgocią, kurzem i innego rodzaju zabrudzeniami.

Za wykorzystaniem kopert bąbelkowych może przemawiać również aspekt ekonomiczny. Wysyłając przedmioty niewielkich rozmiarów, można bowiem zdecydować się na zastosowanie do pakowania niedużego, tekturowego pudełka lub właśnie koperty bąbelkowej. O ile jednak w tym pierwszym przypadku zachodzi konieczność dodatkowego zabezpieczenia przedmiotu taśmą klejącą oraz folią bąbelkową lub innym rodzajem wypełniacza, o tyle użycie koperty bąbelkowej nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów do pakowania.

Zastosowanie kopert bąbelkowych

Zaskakiwać może jak powszechne zastosowanie znajdują koperty bąbelkowe. Wykorzystywane są między innymi w branży e-commerce, biurach, urzędach, domach wysyłkowych, a także przez osoby prywatne. Zdecydowanie nie sprawdzą się do przesyłania wielkich gabarytowo oraz charakteryzujących się dużą wagą przedmiotów. Są jednak idealnym materiałem do pakowania towarów cechujących się niewielkimi  rozmiarami, nawet jeśli są wartościowe, kruche i podatne na zniszczenia. Z tego powodu powszechnie stosuje się je między innymi do pakowania i wysyłania niewielkiej elektroniki, podatnych na uszkodzenia części do telefonów, komputerów itp. przedmiotów, a także biżuterii.

Koperty bąbelkowe doskonale chronią zawartość przesyłek, podnosząc bezpieczeństwo zabezpieczanych w ten sposób towarów. O ich wysokiej skuteczności szybko przekonują się zarówno stosujący je przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge