Klimatyczne i ciepłe wnętrze, czyli kominek do mieszkania. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej. Wprawdzie tradycyjna instalacja nie wchodzi w grę, ponieważ wymaga podłączenia do przewodów kominowych. Można jednak pokusić się o popularne ostatnie kominki elektryczne. Coraz częściej do złudzenia przypominające te tradycyjne.

Kominek do mieszkania, który zachwyca

Estetyka wykonania, a do tego prostota i bezpieczeństwo użytkowania. To niepodważalne atuty kominków elektrycznych. Zalet jest jednak znacznie więcej. Właściciele mieszkań w bloków nie muszą zmagać się z wymagającymi instalacjami. Wystarczy gniazdko z uziemieniem. Na rynku znaleźć można konstrukcje, które z powodzeniem wpisują się w klimat wnętrz tradycyjnych, a nawet rustykalnych. I oczywiście nowoczesnych czy też futurystycznych, jeśli wybierzemy kominek z efektami dźwiękowymi.

Kominek do mieszkania, który jest elektryczny, może zostać zamontowany praktycznie w dowolnym miejscu. Nie trzeba przygotowywać podłoża czy też dodatkowych elementów wyposażenia. Dostępne są konstrukcje, które montuje się w narożnikach, na wysokości bądź bezpośrednio na podłodze. Najnowocześniejsze technologicznie kominki, mogą również być przesuwane, ponieważ są mobilne.

Wyeliminowany zostaje problem miejsca, w którym trzeba składować drewno czy węgiel. Nie ma dymu, sadzy, uporczywych zabrudzeń i zapachów. Co więcej, można regulować temperaturę, dzięki opatrzeniu w termostat, a całością sterować przy pomocy zdalnego pilota.

Kominek w pokoju dziecięcym

Nierzadko takie rozwiązania znajdują swoje miejsce w dziecięcych przestrzeniach. Mogą idealnie dopełniać stworzone aranżacji, a dziecko nie oparzy się, ponieważ zewnętrzne obudowy zwykle nie przekraczają temperatury pokojowej.

Tutaj taka konstrukcja sprawdza się wręcz idealnie. Można wybrać kominek z efektami dźwiękowymi, który zachwyci wszystkich domowników, a przede wszystkim dzieci, kochające takie iluzje.

Wady?

Jak każde rozwiązanie, tak i kominki elektryczne posiadają swoje wady. Główną z nich jest wysoka cena. Dobrej jakości konstrukcja, która zostanie dopasowana do wystroju wnętrza, może nas kosztować kilka tysięcy. Jeśli dodatkowo chcemy słyszeć dźwięk iskier, widzieć migotanie ognia z paleniska i dostrzegać dym niczym z prawdziwego ogniska, za takie przyjemności zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Druga wada to fakt, konieczności przygotowania posadzki z materiałów niepalnych, jeśli nasz elektryczny kominek ma mieć formę tradycyjnej „kozy”. Do tego konieczność podłączenia do przewodu dymowego.

Czy na pewno warto?

Jeśli pozwalają na to finanse, a zależy nam na stworzeniu wyjątkowej atmosfery, to zdecydowanie jest to najlepszy wybór. Dostępne konstrukcje to szeroki wybór i znajdzie się coś nawet do małych mieszkań, które nie grzeszą metrażem.

Kominek do mieszkania wnosi powiew luksusu i elegancji. Wnętrze czyni ciepłym i bardzo gustownym. Jeśli inwestować, to zdecydowanie w tego typu rozwiązanie. Trwałe, piękne, wyjątkowe.

Ocena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge