Myśl o kinkietach przywodzi na myśl naprawdę ciepłe i przyjazne skojarzenia. To w końcu wyobrażenie o dawnych oprawach zewnętrznych, które ciepłym, wyrazistym światłem raczyły wąskie, klimatyczne uliczki. Dziś możemy przebierać pośród tak różnorodnych, tradycyjnych, jak i designerskich oprawach kinkietów, że znajdzie się coś również dla miłośników nowoczesnych propozycji. Jedno jest pewne, ten typ oświetlenia ma w sobie klasę, nutę tajemnicy i estetykę, która zachwyca.

Kinkiety wewnętrzne

Kinkiety spełniają funkcję oświetlenia dodatkowego. Niekiedy montowane są w dużej mierze po to, by zdobić, dopełniać skrzętnie tworzonej aranżacji. Innym zaś razem łączymy obydwie wymienione role, co jest pożądane chociażby w małych pomieszczeniach. Baza, jaką oferuje kinkiet, to już nie tylko ta kojarzona z dawnych pałaców i obiektów publicznych, w których królował ten typ oświetlenia. Dziś możemy cieszyć oczy wiązką światła padającą spod unikalnej oprawy!

Kinkiety sprawdzają się doskonale w łazienkach, sypialniach, salonach, a nawet w domowych miejscach pracy. Ich światło, zwykle łagodne, subtelne i ciepłe, odpowiada za tworzenie przyjaznej atmosfery wnętrza. W zależności od wybranego klosza czy abażuru, sposobu otwarcia, transparentności żarówek, ale i wspomnianych kloszów, oferują inny efekt oświetleniowy.

W łazience montowane obok lustra, dają szansę na uzyskanie miejsca, które idealnie nadaje się do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, ale i stworzenia makijażu, który będzie wyglądał naturalnie i podkreśli urodę pań. W asyście kształtnego, zdobionego lustra, zostają wyeksponowane same w sobie, ale i ich światło podkreśla atrakcyjność szklanej tafli. Ten prosty trik jest również w stanie optycznie powiększyć łazienkę, dając wrażenie, że jest ona bardziej przestronna.

Światło płynące z kinkietów doświetla te miejsca, do których nie dociera światło główne. Kinkiety gwarantują wąską stróżkę światła, ale mocno skupionego i wyrazistego. Ta cecha pozwala na ich swobodne wykorzystanie w miejscach, które przeznaczone są do relaksu – czytania książki lub oglądania telewizji. Mogą zatem zagościć tuż obok kanapy wypoczynkowej w salonie, ale i w sypialni, bez ryzyka, że oświetlenie będzie przeszkadzało drugiej osobie spać.

Kinkiet zamiast typowej lampki biurkowej? To alternatywa dla tych, którzy lubują się w oryginalnych i nietypowych aranżacjach przestrzeni biurowej. Trzeba mieć na uwadze, że oświetlenie zachowuje swoje walory praktyczne, jeśli tylko oprawa zostaje właściwie dobrana. Atutem jest natomiast oszczędność miejsca na blacie biurka.

Kinkiety zewnętrzne

Wokół domu potrzebne jest światło, które pozwoli bezpiecznie poruszać się po wszystkich ścieżkach. Mówiąc o bezpieczeństwie mamy na myśli również to, że ogród, w którym z daleka dostrzegalne są włączone punkty świetlne, sugeruje obecność domowników, nawet jeśli akurat nikogo w domu nie ma. To dodatkowy sposób na odstraszenie potencjalnych włamywaczów.

Kinkiety zewnętrzne są jednym ze sposobów na oświetlanie domu i ogrodu. Ich montaż tuż przy wejściu i drzwiach frontowych, pozwala bez problemu odnaleźć klucze i trafić nimi do zamka. Zostaje zminimalizowane ryzyko potknięcia się na schodach. Ponadto przed wejściem nierzadko konstruujemy małą werandę, gdzie gości bujana huśtawka lub ławeczka, na których chętnie spędzamy czas wieczorami, słuchając cykających świerszczy. Ciepłe i przyjazne światło pozwala zachować intymną atmosferę i znacznie uprzyjemnia te chwile.

Montaż oświetlenia na ścianach domu ma z kolei tę zaletę, że zostaje podkreślona architektura budynku. Jest ciekawiej, estetyczniej, w świetle dom staje się elegantszy i przyciąga wzrok. Nieopodal mające swój początek ścieżki wiodące po całym ogrodzie, subtelnie oświetlone, zachęcają do spacerów.

Szukając oświetlenia uniwersalnego, ale nie banalnego, praktycznego i łączącego w sobie cechy funkcjonalności oraz dekoracji, warto skupić się na kinkietach. Dać szansę tym stosowanym w domowych wnętrzach, ale i wokół posesji. Jesteśmy przekonani, że takim sposobem oświetlenia nikt nie poczuje się zawiedziony.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge