Dlaczego uznaliśmy, że kinkiety Ikea nadają się dla dużych i małych? Bo patrząc na propozycje tej marki, nie sposób nie znaleźć oświetlenia, które nadaje się do salonów, ale i pokojów dziecięcych. Dostępne oprawy, które bazują na typie lampy będącej kinkietem, wprawiają w zachwyt. Są na tyle różnorodne, by wybrać konstrukcje designerskie, urocze, eleganckie, luksusowe i współczesne. Sprawdźmy, co i w jakim wnętrzu sprawdzi się najlepiej.

Kinkiety Ikea w pokojach dziecięcych

Ikea słynie z produktów, które zadowalają jakością, bardzo często atrakcyjni cenami i ogromną różnorodnością. Ten sklep kojarzy chyba każdy, a pojawiające się w nim oświetlenie daje duże pole do popisu tym, którzy chcą stworzyć unikalny wystrój wnętrza. Wzięliśmy pod lupę kinkiety Ikea, bo są estetyczne, ciekawe, dostępne w designie, który wpisuje się w potrzeby przestronnych salonów, romantycznych sypialni, kącików czytelniczych, a także pokojów dziecięcych.

Przestrzenie urządzane z myślą o najmłodszych członkach rodziny, muszą być bezpieczne, estetyczne i inspirujące. Kreatywna lampa to strzał w dziesiątkę. Ikeowe kinkiety przybierają kształty chmurek, gwiazdek, kwiatuszków i baloników. Dają miękkie i rozproszone światło, przy którym dzieciom łatwiej jest zasypiać. Pastelowe kolory nie rażą w oczy, ale nie brakuje im wyrazistości. W takie atmosferze nie będzie mieć problemu z zasypianiem żaden maluch!

Klasycznie, do salonów, z montażem wedle uznania

W salonie, sypialni, w łazience czy w przedpokoju. Kinkiety Ikea to sposób na wyeksponowanie aranżacji klasycznej. W ofercie znajdujemy bowiem typowe kształty, subtelne linie i nieśmiertelne połączenie mlecznych kloszy z miedzianą lub srebrną podstawą do mocowania. Całkowicie zamknięte klosze sprawdzą się w łazienkach, bo będą równomiernie rozpraszać światło, bez efektu rażenia. Poza tym kinkiety zastosowane w okolicach lustra tworzą ciekawą grę świateł.

Jeśli pokusimy się o umocowanie lamp bocznych posiadających tekstylne abażury, otwarte ku dołowi, uda się stworzyć przytulną atmosferę. Tak wykonane kinkiety Ikea sprawdzają się w sypialniach. Poprzednio wymieniony model również można zastosować w sypialni lub strefie wypoczynkowej w salonie, bo nadaje się on do montażu kierując światło ku dołowi albo ku górze.

Do loftów i wnętrz industrialnych

Wystroje industrialne są dziś na topie. Ci z nas, którzy mają do dyspozycji pomieszczenia w obiektach poprzemysłowych, chętnie wykorzystują ich surowy charakter. Widoczna cegła, dużo naturalności, przestronność i minimalizm. Taka aranżacja jest w cenie. Uzupełnienie o światło dodatkowe to konieczność, nawet pośród tego typu wystrojów.

Przed nami propozycja kinkietów, które w niczym nie przypominają swoich pierwowzorów. Duży reflektor z klamrą w kolorze czarnym lub beżowym, prezentuje się fascynująco. Obszerny klosz z metalu daje dużo światła, ale wciąż może być ono przyjazne i miłe dla oka.

Kinkiety Ikea to różnorodność, którą warto wykorzystać. Pośród której każde wnętrze i każdy odbiorca znajdą coś, co będzie funkcjonalne, estetyczne i unikalne.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge