Czym tak naprawdę są inspiracje domowe? W jaki sposób zorganizować i urządzić domową przestrzeń, by była kreatywna? Pomysłów jesteśmy w stanie znaleźć tysiące, a zainteresować można się wszystkim tym, co nas otacza. Inspirująca bywa przyroda, występujące zjawiska, ale i inspirują nas inni ludzie. W sklepach z powodzeniem znajdujemy kreatywne produkty, z którymi można stworzyć wyjątkową, domową przestrzeń.

Inspiracje domowe – czerp z natury!

Natura daje nam to, co najlepsze. Skoro znajdujemy dla niej miejsce w kuchni, w codziennym jadłospisie, nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o wykorzystanie jej walorów do tworzenia cudownych aranżacji. Nierzadko przemawiają do nas wzory zwierzęce. To już krok w stronę pomysłu, jak zmienić dotychczasowy wystrój. Dywan w zebrę na podłodze, a może grafiki z egzotycznymi zwierzętami na ścianach? Czemu nie! Do tego pościel, narzuta, poduszki i dekoracje, które przemycają motywy zwierzęce. Pośród takiego wystroju można poczuć się niczym na wakacjach. Aranżacja staje się bardzo efektowna. Należy jedynie pamiętać, by nie przesadzić z wzorami, które są bardzo charakterystyczne i wyraziste.

Mój ulubiony film to…

Miłośnicy kina lub oglądania seriali, mogą przyjrzeć się propozycjom ze świata zza szklanego ekranu. Każdy z nas ma ulubiony film albo serial, od którego nie może oderwać się, pomimo oglądania kolejnej powtórki. Inni lubią filmy animowane, a i znajdą się miłośnicy bajek. Stworzenie we własnym domu lub wybranym pomieszczeniu, iście kinowej aranżacji, zapewni unikatowy efekt. Tak urządzony pokój może również stać się wspólnym miejscem do oglądania filmów.

Inspiracje domowe, które podpowiadają pasje sportowe

Pasjonaci sportu mają najczęściej bardzo sprecyzowane oczekiwania i wymagania. Pragną konkretnych rzeczy na prezent, ale i tych, które sami sobie kupują. Problemem staje się jedynie przestrzeń, bo kolejna para butów do biegania, nowy rower czy domowa siłownia, zajmują sporo miejsca. Jest to jednak najlepszy moment, by pomyśleć o zmianie domowej aranżacji i pokusić się o sportowy wystrój. Co ciekawe, tak urządzony pokój może stać się bardziej funkcjonalny.

Na rynku znajdujemy specjalne uchwyty montowane do ściany, na których można powiesić rower – ten używany na co dzień, jak i coś zabytkowego, co posłuży za oryginalną dekorację. Nowe meble niech będą praktyczne, z wnętrzem dopasowanym w taki sposób, by zapanował ład i porządek w akcesoriach sportowych. Warto skorzystać chociażby z szaf na zamówienie, w których zostaną zastosowane kosze, szuflady, schowki. Wszystko pod wymiar.

Wizyta w sklepach z wyposażeniem wnętrz

Gdy brakuje pomysłu, w jaki sposób ukierunkować swój wystrój, nadchodzi czas na wycieczkę po sklepach z wyposażeniem wnętrz. W wielu nowoczesnych salonach tego typu, ale i typowych salonach meblowych, można znaleźć przykładowe inspiracje domowe. Nie patrzmy zatem na ceny, ale na detale, zestawienia kolorystyczne, łączenia materiałów i wzorów. Pokuśmy się o zakup drobiazgów, które potrafią wiele zmienić, a gdy przychodzi czas remontu, zacznijmy od nowa.

Inspiracje domowe to coś, czego warto szukać nawet w najdroższych sklepach. Dają bowiem ogląd na aktualne trendy wnętrzarskie i podpowiadają kreatywne rozwiązania. Reszta należy już tylko do nas.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge