Nowy Rok to czas postanowień i chęć, by zrealizować ciągle odkładane plany. Pośród nich warto znaleźć miejsce dla odświeżenia domowej aranżacji. Doskonale nadają się do tego ekskluzywne lampy stołowe. Można liczyć na wyjątkowy wystrój, który ze zwykłego staje się unikatowy. Ponadto zachowanie funkcjonalności, bo pomimo elementów luksusowych wręcz w niektórych lampach stołowych, nie brakuje im praktycznego zastosowania. Poznajmy noworoczne propozycje!

Ekskluzywne lampy stołowe – do każdego wnętrza

Zmieniająca się moda i coraz ciekawsze trendy wnętrzarskie pozostawiają nam dziś ogromne pole do popisu. Nie musimy bać się łączenia starego z nowym, tradycyjnego ze współczesnym. Granica między tym, co kiczowate lub nijakie, a gustowne i wytworne, istnieje i trzeba ją mieć na uwadze. Mimo wszystko warto eksperymentować dając sobie chociażby okazję do tego, by ekskluzywne lampy stołowe zastąpiły dotychczasowe, zwyczajne.

Charakter luksusowych i wytwornych lamp stołowych jest mocny, wyrazisty i należy uważać, by we wnętrzu nie stał się agresywny. Z tego względu zwraca się uwagę na otaczające lampę elementy, ale i miejsce, w jakim ma zagościć. Im bardziej wytworna i luksusowa lampa stołowa, tym mniej towarzystwa potrzebuje.

Ekskluzywne lampy stołowe mają za zadanie przyciągać uwagę. Liczy się ich efektowność, dlatego wybór lampy, na której podstawie opiera się konstrukcja abażura ociekająca kaskadą kryształków, to strzał w dziesiątkę. Zostaje jedynie przemyśleć źródło światła, barwę i moc, bo przecież poza klimatem, użytkownicy chcą również móc korzystać ze światła, a nie tylko je podziwiać.

Różnorodność dostępnych konstrukcji jest tak duża, że do każdego wnętrza można dobrać ekskluzywne lampy stołowe. Nawet do tego tradycyjnego, jeśli jest mocno stonowane i proste. Wystarczy znaleźć wolną komódkę lub stolik nocny. Jeśli są one stylizowane, mają nóżki kabriolowe, a retro uchwyty dodają elegancji, taka ekskluzywna lampa podkreśli ich charakter.

Do jakiego pomieszczenia dobierać tego typu lampy stołowe?

Odpowiedź na to pytanie ma tylko dwa słowa – do każdego! W sypialni ekskluzywne lampy stołowe są w stanie wprowadzić nutę aranżacji glamour. Jeśli stanowią główny element dekoracyjny, a przy tym funkcjonalny, do tego reszta jest prosta i nienachalna, nabierają ciekawego wymiaru. Stają się nawet bardziej eleganckie, choć ekskluzywność zostaje po prostu smaczna i dobrze wpisuje się w aranżację.

W przedpokoju, który zwykle jest banalny i do tego dość ciemny, wydanie ekskluzywne dodaje uroku i staje się kwintesencją gustownie zaaranżowanego domostwa.

A gdyby tak chcieć ożywić kuchnię? Dodać jej tej nuty wyrafinowania? Proszę bardzo! Wydanie opatrzone kryształkami czy nawet drogimi, wysokiej jakości materiałami, świetnie komponuje się na przykład z nowoczesną kuchnią, w której nie zabrakło miejsca na kamienie naturalne.

W domowym miejscu pracy takie oświetlenie jest w stanie zastąpić zwyczajną lampkę biurkową. Spełnia swoje praktyczne funkcje, ale i dodaje elegancji, a nawet prestiżu, jeśli z pomieszczenia korzystają także goście.

Ekskluzywne lampy stołowe to mnóstwo możliwości. Jedno jest pewne – ich gust, smak i klasa są w stanie uzupełnić dowolnej aranżacji. Nadać jej indywidualnego wymiaru, stąd warto pomyśleć o ich zakupie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge